Se på karta

auktioner, auktionshus angered

gav 12 företag inom detta område

hallandsauktionsverk

Stängt

(2.5)

Nässjögatan 630248 Halmstad
logo

Företaget finns i Halmstad men välkomnar kunder från Angered.

Hallands Auktionsverk AB var tidigare en del i Crafoordsfären och hette då Crafoord Auktioner i Halmstad. Sedan oktober 2001 drivs verksamheten i egen regi av Martin Laurell, som även drog igång Halmstadkontoret i sin egenskap av chef för Crafoord Auktioner 1999. Martin Laurell Martin Laurell har, förutom konstvetenskap och historia, bl a studerat ekonomi vid Lunds Universitet och har även en lång och gedigen auktionsvana. Sedan mitten av 1980-talet har han bl a varit chef för Bukowskis i södra Sverige, driftsledare vid Ellekilde Auktionshus i Köpenhamn och chef för Crafoord Auktioner, såväl i Sverige som i Danmark. Den långa erfarenheten i auktionsbranschen i kombination med utnyttjande av modern internetteknik (med bl a bild på samtliga objekt) gör att kunderna kan vara säkra på att få en maximal exponering av sina föremål, vilket även avspeglar sig i goda försäljningspriser.

auktion Sökord

Månadsauktioner med konst , antikviteter och design. Vi utför värderingar, även i hemmet, hämtning samt städning - allt på samma räkning. Välkommen.

Visa mer

Alibrahim, Khaled

Fänkålsgatan 142443 Angered

Håkansson, Nathalie

Fjällsippan 642448 Angered

Mulki Sweden AB

Paprikagatan 3842447 Angered

Jesper Huber Sports

Palmträgatan 242258 Hisings Backa

Triotex AB

Eckens väg 1643333 Partille

Biddy AB

Gamla Kronvägen 10E43333 Partille

Seauktioner AB

Generalsgatan 10A41505 Göteborg

BEHR Media AB

Nostravägen 941743 Göteborg

Värderings- & Auktionskonsulterna VAKab AB

(3)

Salsmästaregatan 2542246 Hisings Backa

Gymauktioner i Sverige AB

Öppet

Ejdergatan 1241668 Göteborg

Pantauktioner Mölndal AB

Norra Gubberogatan 3241663 Göteborg