gav 567 företag inom detta område
Välkomna till Peter´s Auktioner i Gräv-Dalarna, Vi utför alla slags auktionsuppdrag och värderingar. #nl#
Öppet
Uppsala Auktionskammare grundades år 1731 och är därmed ett av världens äldsta auktionshus.Uppsala Auktionskammare är det enda auktionshuset i Norden som enbart bedriver kvalitetsauktioner. Vi fokuserar på kvalitet och försäljning av högklassig konst, antikviteter och design. Med ett gott internationellt renommé, rekordnoteringar, exklusiva samlingar och över 200 miljonnoteringar har vi kommit att bli ett av Nordens ledande auktionshus.
Öppet
Vi är ett av Nordens ledande auktionshus. Våra experter utför värdering och rådgivning. Företaget håller internationella kvalitetsauktioner två gånger/år och månadskvalitetsauktioner fyra gånger/år. De innehåller allt från konst glas, porslin, mattor, smycken, silver och möbler.
Öppet
Vi är ett av Nordens ledande auktionshus. Våra experter utför värdering och rådgivning. Företaget håller internationella kvalitetsauktioner två gånger/år och månadskvalitetsauktioner fyra gånger/år. De innehåller allt från konst glas, porslin, mattor, smycken, silver och möbler.
Stängt
Vi är ett av Nordens ledande auktionshus. Våra experter utför värdering och rådgivning. Företaget håller internationella kvalitetsauktioner två gånger/år och månadskvalitetsauktioner fyra gånger/år. De innehåller allt från konst glas, porslin, mattor, smycken, silver och möbler.
Öppet
Uppsala Auktionskammare grundades år 1731 och är därmed ett av världens äldsta auktionshus.Uppsala Auktionskammare är det enda auktionshuset i Norden som enbart bedriver kvalitetsauktioner. Vi fokuserar på kvalitet och försäljning av högklassig konst, antikviteter och design. Med ett gott internationellt renommé, rekordnoteringar, exklusiva samlingar och över 200 miljonnoteringar har vi kommit att bli ett av Nordens ledande auktionshus.
Öppet
Våra auktioner ligger ute via auctionet.com. I snitt 12000 besökare per dygn vilket medför att du får bra betalt för dina föremål.
Stängt
Internetauktioner varje dag, året runt! Sikö Auktioner är ettetablerat auktionshus med bas i Skåne som förmedlar auktioner för både privatpersoner och företag. Här kan du hitta föremål för såväl finrum som verkstad. Hjärtligt välkommen till vår nya sida!
Öppet
Skånes Auktionsverk är ett av södra Sveriges ledande auktionshus med geografisk placering i hjärtat av Öresundsregionen, med 3,9 miljoner invånare. Sedan 1980-talet har företaget, tidigare känt som Anders Antik, förmedlat försäljning av konst, antikviteter och modern design till kunder över hela världen.
Stängt
Begagnat marknad som är öppet varje lördag.
Öppet
Specialister på lösörevärdering, städning och röjning, samt handel med antikviteter och begagnade varor. Köper hela hem eller enstaka föremål. Kostnadsfria hembesök! Med en gedigen erfarenhet inom området säkerställer vi att du får bästa möjliga service. Erbjuder helhetslösning inklusive tömning och bortforsling av allt bohag vid försäljning av dödsbo / sterbhus. Håller auktioner på plats (Gårdsauktion) eller för ändamålet lämplig lokal.
Öppet
(1.54)
Vi brinner för bra affärer och det ger oss och våra kunder energi. Engagemang innebär att vi bryr oss. Från första kontakt till utlämnad vara. Vi vet också vikten av närvaro, att finnas tillgängliga så våra kunder enkelt får kontakt. Men framförallt har vi den mångåriga kunskap, vi grundades för 38 år sedan, som krävs för trygghet och säkerhet.
Stängt
Auktoriserad värderingsman hos Svenska Handelskammaren. Butik och auktionshall. Vi erbjuder även flyttstädning. Välkommen!
Öppet
(1.5)
Bukowskis är det ledande auktionshuset i Norden och har en lång tradition av specialistkunskap av högsta kvalitet. Under 2023 klubbade Bukowskis 59 miljonnoteringar och 16 nya världsrekord – överlägset flest på den nordiska auktionsmarknaden. Sälj din konst, design och antikviteter där du gör din bästa affär.
Öppet
(1.33)
Bukowskis är det ledande auktionshuset i Norden och har en lång tradition av specialistkunskap av högsta kvalitet. Under 2023 klubbade Bukowskis 59 miljonnoteringar och 16 nya världsrekord – överlägset flest på den nordiska auktionsmarknaden. Sälj din konst, design och antikviteter där du gör din bästa affär.
Öppet
(1.5)
Bukowskis är det ledande auktionshuset i Norden och har en lång tradition av specialistkunskap av högsta kvalitet. Under 2023 klubbade Bukowskis 59 miljonnoteringar och 16 nya världsrekord – överlägset flest på den nordiska auktionsmarknaden. Sälj din konst, design och antikviteter där du gör din bästa affär.
Vi hjälper dig att sälja till rätt pris på rätt ställe. Tar du kontakt med mig så är jag den enda person som du behöver anlita. Transporterar, röjer, städar, värderingar för dödsbo, skiften, försäljningar m.m. Kontakta oss gärna om du vill värdera enstaka föremål eller hela hem.#nl##nl#
Vi levererar fönster, fönsterdörrar, skjutpartier, vikpartier samt tillbehör som markiser och solskydd. Vi riktar oss såväl till privatpersoner som byggfirmor, bostadsrättsföreningar samt kommuner och landsting. Vi satsar endast på högkvalitativa produkter då vi anser att nöjda kunder är den i särklass bästa reklamen. Vår styrka är också att kunna hålla mycket fördelaktiga priser.
Välkommen att kontakta oss för mer information!
Öppet
Vi är ett av Sveriges 10 ledande auktionsverk. Vi har auktioner på nätet dagligen och kvalitetsauktioner tre gånger per år. Värderar konst och antikviteter, utför värderingar för bodelningar, bouppteckningar, försäkringsärenden. För att se pågående auktioner se vår hemsida.
Vi gör:-Fastighetsförmedling-Bouppteckningar-Värderingar-Deklarationer
Öppet
Våra auktioner ligger ute via auctionet.com. I snitt 12000 besökare per dygn vilket medför att du får bra betalt för dina föremål. Vi kan även hålla husauktioner direkt på plats om kunden önskar. Tveka inte att kontakta oss för mer information om våra tjänster.
Öppet
James Diversehandel driver handel med nya och begagnade varor. Samt möbler och belysningsartiklar från tidigt 1900-talet och fram till 70-talet. Köper och säljer även partier av olika slag, hör bara av er oavsett vad du har att sälja.